امضای تفاهم­نامه­ های همکاری میان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و نهادهای تحصیلی و تعلیمی زون غرب کشور

photo_2023-11-12_08-58-11

در مراسمی که به این منظور با تلاوت آیات قرآنکریم در تالار جلسات پوهنتون جامی برگزار گردید، الحاج مولوی خلیل­ الرحمن «حقانی» سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان طی سخنانی وضعیت اخراج کتلوی مهاجران را حساس خوانده، طالب همکاری با مهاجران تازه ­وارد به کشور گردید و افزود: «این هموطنان ما که خلاف روابط حسن همسایگی و نورم های بین المللی اخراج می­ گردند، امکانات ناچیزی در اختیار دارند. وظیفه تمام مردم مسلمان افغانستان و حکومت امارت اسلامی و نهادهای مدد رسان است که با ایشان در تمام بخش­ها کمک و همکاری نمایند».

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در اخیر از حسن همکاری وزارت­خانه­ های مربوطه به ویژه مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی زون غرب، ریاست معارف ولایت هرات و مؤسسات مدد رسان، ابراز تشکر و قدردانی نمود.

در جریان مراسم محترمان دکتر میرمحمد «ایوبی» رئیس پوهنتون جامی، دکتر عبدالسمیع «ولیزاده» رئیس مؤسسه تحصیلات عالی هریوا، زاهدالله «زاهد» مشاور وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و مولوی عبدالجمیل «مزمل» معاون مالی و اداری معارف، به ارتباط موضوع صحبت نموده، همکاری شان­ را اعلام نمودند.

در اخیر تفاهم­ نامه­ های همکاری توسط مقام محترم وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و مسئولان نهادهای تحصیلی و تعلیمی ولایت هرات و زون غرب به امضاء رسید.

در حاشیه مراسم خواست­ ها و پیشنهادات استادان حاضر به آن مقام محترم ارایه گردید که طرف توجه و استقبال قرار گرفت.

خاطرنشان می­ گردد که نهادهای تحصیلی و تعلیمی ولایت هرات با اهدای بورسیه­ های رایگان و تخفیف ویژه برای مهاجران و همچنان استخدام اشخاص واجد شرایط از میان هموطنان مهاجر در بخش­های علمی و اداری، ابراز آمادگی و همکاری نمودند.

جلسه مراسم حوالی شام دیروز به انجام رسید.